Péče o pokožku s atopickým ekzémem

Kožní onemocnění, které se nazývá atopický ekzém nebo lišej se projevuje jako zarudlé svědivé flíčky objevující se nejčastěji v tělesných ohybech. Příčiny vzniku mohou být různé, ale ekzém se projeví většinou už v dětském věku. Pokožka s ekzémem je citlivější na kosmetické produkty, ale my vám poradíme, které používat.

Kožní projevy atopického ekzému

Atopický ekzém je v mnoha případech způsoben alergií a týká se jak dětí, tak lidí v dospělém věku. Příznaky bývají vždy stejné - typickým projevem ekzému je zarudlé suché místo, které nepříjemně svědí. Zanícené oblasti se nacházejí v okolí krku a obličeje, na rukou zejména na zápěstí a na loktech a na nohou v podkolenních jamkách a na nártech.

Péče o pokožku s atopickým ekzémem

Co způsobuje atopický ekzém

Pokud měli ekzém vaši rodiče nebo prarodiče, budete ho mít nejspíš po nich a vaše děti ho s velkou pravděpodobností budou mít po vás. Toto onemocnění je totiž dědičné. Nejhorší to mají lidé trpící ekzémy na podzim a v zimě, kdy přibývá vrstev oblečení a pokožka nemůže dýchat. Kožní ekzémy se taktéž odvíjí od senné rýmy, tedy alergie na rostlinné pyly, prach a zvířecí srst. Během roku může za intenzivní svědění znečištěné ovzduší, nebo stres ve škole či v práci. Nežádoucí alergeny se objevují i ve stravě. Je to kravské mléko, čokoláda, vejce, citrusy, vlašské ořechy a lepek.

Jak pokožku s atopickým ekzémem léčit

Atopický ekzém mohou některé kosmetické produkty zhoršit. Lidé s tímto onemocněním si musí dávat velký pozor na mýdla, krémy a masti, které používají. Není snadné najít kosmetiku, která bude šetrná k citlivé pokožce a nebude úporné svědění podněcovat. Vybraná přírodní péče Alqvimia je svým složením pro ekzematickou pokožku ideální.
Jako stvořený pro citlivou pleť s kožními problémy je denní hydratační krém Moisturizing Elixir Cream For Sensitive Skin. Aplikujte každé ráno na vyčištěnou pokožku obličeje a krku a krouživými pohyby vmasírujte do kůže. Pocítíte příjemnou hydrataci, jemnost a hloubkové vyživení s léčivými účinky.

Péče o pokožku s atopickým ekzémem

Dalším ideálním produktem pro zklidnění pokožky je Beauty Extract For Sensitive Skin. Obličejový olej, který pleť zbytečně nezatíží mastnotou, naopak ji zklidní a dodá ji očistnou energii. Největší síla tohoto zázračného extraktu se skrývá v heřmánku.
Pro každodenní péči se hodí také obličejový a tělový olej Apricot Seed Oil stimulující regenerační procesy. Vaše pokožka bude pružná a vláčná. Aplikace se provádí pod denní krém. Stejně jako olej z meruňkových semínek můžete na citlivou pokožku použít Almond Oil, který dokáže skvěle udržet v pokožce vodu a chrání pleť před podrážděním. Vsaďte na mandlový olej, který se v kosmetice používá již od starověku. Aplikace se doporučuje po koupeli na celé tělo.

Přírodní zvětšení a zpevnění poprsí

Nejste spokojena s křivkami svého těla a plastické operace vás děsí - již na ně nemyslete- nemusíte.

Jak působí přípravky pro zeštíhlení

Jak působí přípravky pro zeštíhlení

Hledáte opravdu účinnou přírodní cestu k zeštíhlení  a tvarování postavy? Objevte efekt nejsilnějšího přírodního ,,spalovače tuků"  v přípravcích řady Body Sculptor.

 

Kosmetika pro omlazení pleti

Kosmetika pro omlazení pleti

Hledáte 100% přírodní péči o pleť po čtyřicítce? Zajímá Vás okamžitý a viditelný účinek? Alqvimia Vám nabízí přírodní alternativu ke konvenčním omlazujícím metodám v podobě jedinečné řady Eternal Youth.

Tvorba www stránek: Barton Studio. s.r.o.